top of page

Історія Проєкту національно-патріотичного виховання «Незламні Голодомором»


Пам'ять про Голодомор та радянські злочини проти українського народу набуває ще більшого значення сьогодні у світлі російського вторгнення та нової спроби стерти українську національну ідентичність.

У 2021 році ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу» започаткувало проєкт «Незламні Голодомором», інформацію про який розміщено на сайті училища за посиланням https://www.vpu26.net/, рубрика Проєкт «Незламні Голодомором».

Ініціатори і куратори проєкту, методист училища Михайленко Анна Володимирівна, директор училища Білоконенко Сергій Павлович, надихнулися проєктом студентів Української академії лідерства, що першими у світі створили онлайн ресторан пам’яті «Непораховані з 1932». Саме студенти Академії відтворили страви, які їли українці у голодні роки. Ціна кожної страви - врятовані людські життя, при цьому частина рецептів відтворена за спогадами рідних дідусів та бабусь, яким вдалося вижити. ⠀ Задля популяризації історичних даних щодо геноциду нашої нації - українців, актуалізації історичної пам’яті для сучасників, унеможливлення повторення трагічних сторінок в історії українського народу, ОВПУ МТС розпочав проєкт. Робоча група проєкту у ОВПУ МТС: директор - Білоконенко Сергій Павлович, кандидат філологічних наук; методист - Михайленко Анна Володимирівна; старший майстер, викладач предмету «Технологія приготування їжі» - Марущак Людмила Іванівна; викладачі: Гончар Лариса Василівна, Максименко Ірина Михайлівна, Андрієнко Алла Миколаївна.

Проєкт започатковано за підтримки Одеського обласного Центру патріотичного виховання та дозвілля молоді, напрацювань Державного архіву Одеської області. За матеріалами Державного архіву Одеської області відтворено матеріали свідчень українців, мешканців Одеської області, що пережили Голодомор (Науково-публіцистичне видання «Праці Державного архіву Одеської області, том XVIII, присвячується пам’яті жертв Голодомору в Україні).

Велику допомогу отримали від фахівців-істориків Центру патріотичного виховання та дозвілля молоді Департаменту освіти і науки ООДА, Одеський обласний центр патріотичного виховання дітей та молоді а саме директорки - Михайленко Наталії Володимирівни, фахівця організаційно-масового сектору, доцента кафедри історії України ОНУ ім. І. І. Мечнікова Полторак Володимира Миколайовича. Михайленко Анна створила «Карту жертв Голодомору Одеської області» за географічним розміщенням населених пунктів з підтвердженими історичними подіями саме Голодомору. Матеріали для уточнення та консультування були передані пані Наталії Олександрівни Петровій, доценту кафедри археології, етнології та всесвітньої історії Одеського національного університету ім. І. І. Мечнікова. Зв'язок з пані Петровою, фахівцем-істориком про часи Голодомору в Україні, підтримуємо і сьогодні. Інформація про проєкт розміщена в Іntеrnet: Сайт училища: https://www.vpu26.net/ Інстаграм ОВПУ МТС: https://www.instagram.com/ovpu_mts_odesa_ua Сторінка ОВПУ МТС Фейсбук https://www.facebook.com/vpu26 Сторінка ОВПУ МТС Tik Tok https://www.tiktok.com/@ovpumts Сторінка ОВПУ МТС You Tube https://www.youtube.com/@vpu26. Матеріали проєкту з великим зацікавленням використовують викладачі професійно-теоретичної підготовки предметів «Історія України», «Культурології», майстри виробничого навчання, класні керівники при проведенні тематичних виховних заходів, протягом «Тижня спогадів» - це останній тиждень листопада до Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні. Щороку, починаючи з 2021 р, з 22 листопада висвітлюється проєкт «Незламні Голодомором» на просторі Internet. Детально обирається кожен спогад, щороку пропонуємо нові історії і нову реконструкцію страв, розуміючи, що за кожним спогадом - історія української родини. Михайленко Анна і Марущак Людмила саме реконструюють страви за спогадами українців, ретельно обирають саме вказану очевидцями сировину, готують страву, презентують у посуді подачі, подають для споживання, оформлюють фотореконструкцію страви. Жодна інсталяція, реконструкція не повторюється, а саме доповнюються щороку. У 2023 році плануємо виставку в стінах училища з демонстрацією та дегустацією "страв" українців у голодні 1932-1933 роки.Comentarios


Избранные посты
Проверьте позже
Когда посты будут опубликованы, вы увидите их здесь.
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Тегов пока нет.
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page