top of page

Сьогодні - 152 роки з дня народження Лесі Українки!


Коли ознайомлюєшся із біографією цієї без перебільшення титанічної постаті, просто вражає, скільки вона встигла зробити за своє недовге життя. Численні поетичні збірки та поеми, драми, прозові твори, публіцистика, переклад на українську мову творів класиків світової літератури, фольклористика… Про Лесю Українку написані десятки книжок, сотні, якщо не тисячі статей, але дослідники-літературознавці і досі відкривають все нові і нові грані її творчості.

А ще Леся Українка – це людина з активною громадянською позицією. У багатьох її творах простежується тематика боротьби за соціальне та національне визволення українського народу.

Знакові рядки із її відомої поеми «Давня казка»:

«Не поет, у кого думки Не літають вільно в світі, А заплутались навіки В золотії тонкі сіті. Не поет, хто забуває Про страшні народні рани, Щоб собі на вільні руки Золоті надіть кайдани!»

Варто наголосити на ще одному важливому питанні. Леся Українка жила і боролася в умовах, коли українці не мали своєї державності, коли українські землі були під гнітом російської та Австро-Угорської імперій. Зараз же Україна знаходиться у незрівнянно більш сприятливих умовах, ніж за часів Лесі Українки. Так, наш народ переживає нині дуже важкі випробування. Але, на відміну від часів Лесі Українки, українці вже більш як тридцять років мають свою державу, яку зараз захищають зі зброєю в руках. Україна стала суб’єктом геополітики, українці воюють за свою землю і за право самим господарювати на своїй землі. І тому врешті-решт ми обов’язково переможемо, а російський імперіалізм зазнає краху і піде в небуття так само, як колись російська імперія, яку він намагається відтворити.

І звісно, в ці часи суворих випробувань пам’ятаємо наших великих співвітчизників, які боролись за Україну, таких як Леся Українка. І кожен на своєму місці діємо так, щоб бути гідними їхньої світлої пам’яті.

Художня ресторація фото від Fix_you_pics
Commentaires


Избранные посты
Проверьте позже
Когда посты будут опубликованы, вы увидите их здесь.
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Тегов пока нет.
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page