top of page

З Міжнародним днем піци!

9 лютого поціновувачі піци на всіх континентах святкують «день народження» улюбленого гастрономічного продукту.

Задовго до того, як піцу стали вважали італійською стравою, власне, ще й до появи самої Італії як країни у різних частинах світу люди мали свої рецепти страв, схожих на піцу. Так, у Перській імперії армії коржі, начинені фініками, сиром і різними спеціями користувалися популярністю у воїнів. Більше того, страву смажили прямо на щитах. У Стародавньому Римі та Греції запікали плоский хліб, рясно змащений маслом, заправлений цибулею, оливками, приправлений травами. Походження слова pizza пов’язують із словами piatto (тарілка) і piazza (площа). Цікаво, що піца досить довго вважалася їжею бідняків, бо саме вони почали додавати в неї помідори. Адже після своєї появи помідори вважалися отруйними. Вони потрапляли на стіл біднякам, які й шукали їм кулінарні застосування.

Першу класичну піцу "МАРГАРИТА" приблизно двісті років тому в Неаполі створив італійський кухар Рафаелле Еспозіто на замовлення королеви Маргарити, дружини Умберто І, і назвав страву на її честь.

У кінці ХІХ-го століття піца потрапила до Америки. Тут з’являється піца з високими краями і великою кількістю начинки. На початку ХХ століття в Нью-Йорку відкривається перша піцерія, але максимальну популярність піца отримала тільки після Другої світової війни.

Кожна країна привносить щось своє, то ж кількість рецептів страви збільшується. У Японії великим попитом користується посипана стружкою з ТУНЦЯ.

В Австралії піца стала традиційним сніданком. Тут популярні як класичні сорти страви, так і власна піца, яка готується з звичайного коржа, соусу, моцарелли, а також заправляється беконом і яйцями.

До Бразилії піцу завезли італійські емігранти. Тут розміщено майже 6000 різних закладів, де пропонують цю страву.

На «батьківщині» піци, в Італії налічується більше однієї тисячі рецептів піци. . щоб страва зберігала свої національні риси, уряд Італії увів спеціальний знак якості приготування – D.O.C., де обумовлені способи приготування тіста, а випікання можливе виключно к печі на дровах при температурі 450 градусів за Цельсієм у печі на дровах.

Всесвітній день піци тут відзначається повсюдно, так як практично всі італійці вважають це ласощі справжнім надбанням і гордістю нації. До ЮНЕСКО навіть було надіслано пропозицію від жителів цієї країни з приводу занесення страви до списку всесвітніх цінностей. У 2017 році ЮНЕСКО визнало мистецтво піцайоло після того, як відповідне зверненнявід жителів Неаполя підписали майже 2 мільйони людей.

Джерела: unian, blog.pizza33.

Піца – така дивовижна страва, що дбайливо приготована власноруч смакуватиме не менше, аніж у піцерії. Головне знати кілька секретів приготування тіста і томатного соусу. А начинки можна міксувати на свій смак


Comments


Избранные посты
Проверьте позже
Когда посты будут опубликованы, вы увидите их здесь.
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Тегов пока нет.
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page