top of page

З Днем Вишиванки,Україно!

Вишиванка – це сорочка, вишита візерунками у національному українському стилі. Вона може бути як жіночою, так і чоловічою, як для дорослих, так і для дітей. Але це не просто елемент одягу для українців, а дуже важливий історичний символ, тому й не дивно, що поети присвячують йому свої вірші.

В Україні навіть існує свято – День вишиванки, який можуть святкувати не лише в українських містах, а й по всьому світу, де живуть українці і хочуть продемонструвати іншим свою приналежність до цієї мужньої, прекрасної і величної нації.

Всесвітній день вишиванки - молоде свято. Відзначати його почали лише в 2006 році, але за цей час воно стало дуже популярним, до того ж не тільки у нас, в Україні, а й за кордоном. Ідею провести свято у 2006 році запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. За її словами, сталося це випадково:

“На перерві в університеті я зустріла свого друга Ігора, який прийшов у вишиванці на пару, і я робила це час від часу, і мої друзі робили, але ми разом ніколи не збиралися. І я запропонувала нам одночасно одягнутися у вишиванки і запросити наших найближчих друзів.”

Так з'явився Всесвітній день вишиванки. Спочатку в цей день вишиванки носили всього кілька десятків студентів і викладачів, але через деякий час свято стало всеукраїнським, а потім і всесвітнім.

Звісно ж, особливо актуальним буде вірш про вишиванку до Дня вишиванки, але й у будь-який інший день і час його цікаво і приємно читати або розповідати.

Поезія, як і слово загалом, може впливати на настрій людей, формувати певну думку, а також прищепити любов до Батьківщини і до тих речей, які з нею пов’язані. Наприклад, дитячі вірші про вишиванку розповідають малечі, чому цей одяг такий гарний і що він собою символізує.


Як діти, так і дорослі, які читають чи вивчають вірші українською мовою, збагачують свій словниковий запас, культурно розвиваються, отримують заряд позитивних емоцій. Деякі вірші про вишиванку, які стали ще й піснями, є справжнім скарбом української літератури, надбанням нації. Їх вивчають діти у школі, їх виконують артисти зі сцени, їх знають у всьому світі, а не лише в Україні.

Культура нації зберігається і у мові, і у звичаях та традиціях, і у одязі, і навіть у тих візерунках, які на тому одязі вишивають. А вишиванки, серед яких є справжні шедеври народного мистецтва, заслуговують того, щоб про них згадували письменники у своїх літературних творах і поети у віршах.


Позакласна робота у групі # 23 з професії "Кухар судновий Офіціант судновий"

Викладач української мови та літератури - Буц Олена Олександрівна.
Comments


Избранные посты
Проверьте позже
Когда посты будут опубликованы, вы увидите их здесь.
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Тегов пока нет.
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page