top of page

О 9.00 щодня ми вшановуємо пам'ять усіх співгромадян, хто загинув внаслідок російської широкомасштабної війни проти нашої країни

Ми згадуємо тих, чиє життя передчасно перервалося внаслідок кривавих військових злочинів на українській землі.

Кожен із загиблих назавжди залишиться в серцях нашої хороброї нації. На шляху до перемоги ми завжди будемо пам’ятати про полеглих співгромадян, щоб віддати їм належну шану під мирним небом вільної держави!

314337664_663829838543151_8242086467466173953_n.jpg

Згідно плану виховної та культурно- освітньої роботи на листопад 2022 року в групі # 23 з професії :"Кухар судновий. Офіціант судновий" була проведена просвітницька інформаційна година до Дня Української мови та писемності. 

Класний керівник: Тичинська Ілона Сергіївна

Майстер виробничого навчання: Кузнецова Галина Михайлівна. 

Практичне онлайн заняття в групі #25 з професії "Офіціант судновий. Бармен судновий" з теми : "Відпрацювання навичків сервірування столу"  Учні працювали синхронно з викладачем. 

Викладач : Болдескул Ольга Вікторівна

Майстер виробничого навчання : Ланіна Тетяна Михайлівна

314438512_666812091578259_4761395446584826238_n.jpg

Згідно плану виховної та культурно- освітньої роботи на жовтень 2022 року в групі #3 з професії : "Кухар судновий. Офіціант судновий" була проведена просвітницька інформаційна година на тему: "100 років із часу народження Федора Воробця (1922- 1959) учасника антинацистського Руху Опору та боротьби за незалежність України у XX столітті"

Класний керівник: Удовенко Олена Володимирівна

Майстер виробничого навчання: Орлик Ірина Олександрівна

312182421_651696573089811_1782983081684750119_n.jpg

Згідно плану виховної та культурно- освітньої роботи на листопад 2022 року в групі #21 з професії : "Кухар судновий. Офіціант судновий" була проведена просвітницька інформаційна година до Дня Української мови та писемності

Класний керівник: Петренко Олена Анатоліївна

Майстер виробничого навчання: Удальцова Неллі Степанівна

312458095_661431602116308_8368081311980088305_n.jpg

Готуємо вдома!\ Дистанційна лабораторна робота від групи #12 (Кухар судновий.

Офіціант судновий "

по темі: "Холодні страви і закуски"" майстер виробничого навчання: Ісайко Людмила Миколаївна

Викладач: Степурко Ганна Павлівна

 

Дистанційна лабораторна робота від групи #19 (Кухар судновий.

Бармен судновий"

по темі: "Холодні закуски і салати"" "Солодкі страви" майстер виробничого навчання: Гесс Віктор Анатолійович та Ланіна Тетяна Михайлівна

Викладач: Петренко Валентина Іванівна.

Смачного)

Викладачі діляться фотографіями, як спілкуються зі студентами

Під час карантину найголовніше – зберігати якісну і надійну комунікацію зі студентами. Ми застосовуємо найрізноманітніші ресурси. Для оперативного спілкування викладачі працюють на ресурсах: Google Meet , Zoom, Classroom та Discord саме тут організовують лекційні та семінарські заняття, також часто користуються додатками Вайбер (Viber) та Телеграм (Telegram), тут проходять обговорення, скидається посилання на конференції і тести ( платформи: НА УРОК, LIVEWORKSHEETS, LERNINGAPPS, QUIZIZZ та Coogle Form)

Згідно плану виховної та культурно - освітньої роботи на листопад 2020 року в групі #3 "Кухар судновий. Офіціант судновий " була проведена інформаційна година присвячена Міжнародному дню толерантності

Майстер виробничого навчання: Максименко Ірина Михайлівна

Через пандемію (COVID-19) наше училище тимчасове перейшло на дистанційне навчання, що змусила наших студентів та учнів зібратись віртуально та приймати необхідну інформацію і домашнє завдання через монітор комп'ютера.

Працюють викладачі на ресурсах Google Meet , Zoom, Classroom та Discord саме тут організовують лекційні та семінарські заняття, також часто користуються додатками Вайбер (Viber) та Телеграм (Telegram), тут проходять обговорення, скидається посилання на конференції і тести ( платформи: НА УРОК, LIVEWORKSHEETS, LERNINGAPPS, QUIZIZZ та Coogle Form) та пишеться завдання.

Такий метод спілкування онлайн створений у всіх навчальних групах, так само це стосується і викладачів.

Директор чи заступник директора можуть зайти на урок чи конференцію в будь який час, це дає стимул викладачам та учням працювати краще та якісніше.

Для нас, це нове, а все нове дається не просто, але ми стараємося працювати у тих умовах, в яких зараз знаходимося.

Ми дуже хочемо, щоб було відновлено навчання в училище і чекаємо окремого офіційного оприлюднення нового затвердженого регламенту щодо провадження освітнього процесу.

Будьте нам здорові

Ми щиро дякуємо Центру патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді.Одеса за змістовну та цікаву онлайн - лекцію : "Кулінарна спадщина України" яка відбулась 1 жовтня на онлайн платформі Zoom.

Учням, студентам та викладачам училища доцент кафедри історії України Одеського національного університету ім. Мечникова та фахівець Одеського обласного Центру патріотичного виховання та дозвілля молоді Володимир Полторак розповів про основні етапи становлення української кулінарної традиції, про технологічні та культурні труднощі, які виникають під час реконструкції стародавніх страв, про особливості наукових досліджень кулінарної спадщини. Для визначення галузі наукових пошуків історик запропонував використовувати термін ЇСТОРІЯ. Багатство української кулінарної спадщини визначається її часовою тривалістю, історичною мінливістю, стереотипізацією внутрішньою та зовнішньою. Для прикладу Володимир Миколайович розповів про етапи становлення традиційного рецепту борщу, який вже у 18 столітті беззастережно сприймався ідентифікаційним маркером української культури. В перспективі розгляд семи кулінарних революцій, які відбулись від часів неоліту на території сучасної України та визначили особливості української національної кулінарної спадщини.

Чекаємо з нетепрпінням на нові лекції! 

Лабораторно-практична робота в групі # 1"Кухар судновий. Офіціант судновий".

За темою: "Прості форми нарізання овочів"

Лабораторна робота була проведена у ІІ зміни по 15 учнів, згідно вимогам обмежень передбаченої у "жовтій" зоні, щодо не розповсюдження епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Викладач: Степурко Ганна Павлівна

Майстер виробничого навчання:

Удальцова Неллі Степанівна

Сьогодні 21 жовтня о 17:00 ми приєднались до віртуальної прогулянки Козацьким Пересипом - від Корсунців і до Усатово, пройшлися повз Довгу могилу, Палієве поле, Чумацькі солеварні, козацьке підземне місто Керман-Оба, корсунські хрести на могилах лицарів і каменярів, Ногаєве побоїще - загадкових і таємничих місць Одеси.

Лектор Володимир Полторак поділився власними маршрутами і обіцяє обов’язково провести екскурсію ціми пам'ятними місцями офлайн, як тільки завершиться карантин.

Щиро дякуємо Центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді.Одеса за організацію і проведення чудової лекції

Запис лекції буде викладено на ютуб канал Центра патріотичного виховання

Через пандемію (COVID-19) наше училище працює на дистанційній формі навчання, що змусила наших учнів та студентів зібратись віртуально та приймати необхідну інформацію і домашнє завдання через монітор комп'ютера.

Викладачі діляться фотографіями, як спілкуються з учнями та студентами ОВПУ МТС

Під час карантину найголовніше – зберігати якісну і надійну комунікацію зі студентами. Ми застосовуємо найрізноманітніші ресурси.

Для оперативного спілкування викладачі працюють на ресурсах: Google Meet , Zoom, Classroom та Discord саме тут організовують лекційні та семінарські заняття, також часто користуються додатками Вайбер (Viber) та Телеграм (Telegram), тут проходять обговорення, скидається посилання на конференції і тести ( платформи: НА УРОК, LIVEWORKSHEETS, LERNINGAPPS, QUIZIZZ та Google Form)

Бережіть себе та будьте здорові! 

247681626_2805186696439922_135015613219913204_n.jpg

Сьогодні, 27 жовтня о 13:00 наш навчальний заклад "Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу" долучився до онлайн - презентації проєкту "Легенди одеського лиману" Легенди одеського лиману у співпраці з Одеською обласною бібліотекою для юнацтва Одеська обласна бібліотека для юнацтва

Дякуємо лекторам онлайн - проєкту:

Ользі Обласовій - керівниці проєкту, голові правління ГО "Яскрава країна"

Володимиру Полтароку - науковому консультанту"Легенд одеського лиману"

Проєкт «Легенди одеського лиману» - це серія короткометражних анімаційних роликів (7 роликів до 5 хв. кожен) https://www.youtube.com/watch?v=C-Zh6hD5M3Y об’єднаних спільним сюжетом, які в казковій формі розповідають про пригоди, що відбуваються на тлі реальних історичних подій в околицях Хаджибея-Одеси протягом XV–XXI століть.

Проєкт поєднує 2D-анімацію із насиченими, яскравими візуальними образами, сповнену колоритом Півдня України, сучасною авторською музикою на перетині фолку та електроніки та цікавою історією, яку озвучують популярні українські актори та музиканти https://www.youtube.com/.../UCa1O17MSvM9PLQIQm.../featured

Головні герої втілюють в собі збірні образи різних верств населення, які протягом століть формували культурний колорит південної України: козаки та чумаки, кримськотатарські воїни та селяни, польські шляхтичі. Пригоди головних героїв пов’язані з реальними історичними постатями, серед яких: шляхетська родина Бучацьких-Язловецьких, які володіли землями сучасної Одещини в XV столітті, козацький полковник Семен Палій, генерал армії УНР одесит Всеволод Змієнко, сучасні патріоти, одеські добровольці АТО, прикордонники. Пригоди героїв також пов’язані з абсолютно реальним явищем – маревом, яке інколи здіймається над узбережжям Куяльницького лиману.

«Легенди одеського лиману» - грантовий проєкт Українського культурного фонду. Головним реалізатором виступає громадська організація "Яскрава Країна", ключовими партнерами є ГО "Південний Артпростір" та Український Інститут Національної Пам'яті.

Було дуже пізнавально, цікаво та корисно! Щиро дякуємо команді проєкту

Згідно плану виховної та культурно - освітньої роботи на жовтень 2021 року в групі # 22 з професії "Кухар судновий Офіціант судновий" була проведена виховна година до Дня вигнання нацистських окупантів з України

Майстери в/н: Андреєва Вікторія Олександрівна

Класний керівник: Гончар Лариса Василівна

249932802_2805899556368636_7389510335339398129_n.jpg
1.jpg

28 жовтня 2021 року з 10 години по запрошенню Науково - методичного центру професійно - технічної освіти Запорізській області був проведен Всеукраїнський вебінар на тему: "Застосування змішаного навчання в освітньому процесі під час викладання предметів загального циклу". Участь у вебінари взяли більше 200 учасників, серед яких викладачі загальних дисциплін нашого навчального закладу,

а саме:

Довженко Оксана Анатоліївна - заступник директора з загальноосвітньої підготовки, викладач;

Удовенко Олена Володимирівна - вчитель Математики;

Худенко Світлана Анатоліївна – вчитель Історії;

Білоконенко Олена Миколаївна – вчитель Біології;

Оніщенко Тетяна Володимирівна – вчитель Фізики;

Рикун Лада Володимирівна – вчитель Української мови та літератури;

Водяницька Юлія Олександрівна – вчитель Іноземної мови;

Гончар Лариса Василівна - вчитель Іноземної мови;

Найко Марина Феліксівна – вчитель Фізичної культури;

Гулак Марина Віталіївна – вчитель Інформатики та Математики

Парфіненко Яна Анатоліівна – вчитель Хімії;

Боднар Олена Миколаівна - вчитель Іноземної мови.

Ми щиро дякуємо організаторам та модератору заходу Марині Таран (методисту Науково - методичного центру професійно- технічної освіти Запорізській області).

Дякуємо колегам за обмін досвідом, за змістовні та цікаві доповіді!

Запис вебінару можна переглянути на сайті Науково - методичного центру професійно- технічної освіти Запорізській області) http://nmc-pto.zp.ua/

#Батьківські_збори #Онлайн #дистанційне_навчання #Овпу_Мтс #Одеса #Україна

На цьому тижні в училищі відбулися батьківські збори учнів загальних дисциплін І та ІІ року навчання з професій «Кухар судновий. Офіціант судновий"

Через пандемію короновірусної хвороби (COVID-19) їх довелося провести дистанційно. Основними темами були питання освітнього процесу в умовах карантину, обговорення успішності та відвідування виробничого навчання. В умовах, коли студенти вчаться дистанційно, батькам теж доводиться зустрічатися з представниками адміністрації училища, майстрами виробничого навчання та класними керівниками на платформі Zoom. Певною мірою вони можуть самі відчути, як це – вчитися їхнім дітям онлайн, користуватися гаджетами, переживати, чи не зникне зв’язок або Інтернет. Та їм потрібно знати, як вчаться їхні діти. І почути від викладачів, майстрів виробничого навчання: контролюйте, підтримуйте, допомагайте. На важливості співпраці учнів, батьків і викладачів наголосили майстри виробничого навчання та класні керівники . Збори проходили окремо по групах. І розпочалися власне з питань організації освітнього процесу в умовах карантину. Дистанційне навчання в Одеському вищому професійно технічному училищі морського туристичного сервісу здійснюється на різних платформах, з використаннях різних програм і форм.

Під час заходу обговорювались питання щодо особливостей дистанційного навчання, правил комунікації дистанційого навчання, графіку проведення підсумкових робіт.

Батьки мали чудову змогу ознайомитися з успіхами своїх дітей при дистанційному навчанні, поставити запитання, поспілкуватися наживо із усіма батьками, майстром виробничого навчання та класним керівником.

Згідно плану виховної та культурно- освітньої роботи на листопад 2021року 02 листопада в групі #3 з професії: "Кухар судновий Офіціант судновий" була проведена інформаційна година з профілактики тютюнопаління присвячена до Міжнародного дня відмови від паління

Класний керівник : Тичинська Ілона Сергіївна

Майстри виробничого навчання: Кузнецова Галина Михайлівна та Оніщенко Тетяна Віталіївна

252542712_2809522589339666_3237747847857549974_n.jpg

Згідно плану виховної та культурно- освітньої роботи на листопад 2021року в групі #3 з професії: "Кухар судновий Офіціант судновий" була проведена інформаційна година на тему: "З рідним словом міцніє держава" присвячена Дню української писемності та мови

Майстри виробничого навчання: Кузнецова Галина Михайлівна та Оніщенко Тетяна Віталіївна

Класний керівник : Тичинська Ілона Сергіївна

Онлайн-зустріч з майстрами виробничого навчання, на якій вирішувалися питання щодо удосконалення організації дистанційного виробничого навчання відбулось вчора на платформі Google Meet

Консультування проводили старший майстер : Марущак Людмила Іванівна та викладач - методист - Добруха Марина Миколаївна

253762283_2810909965867595_3109006649781630301_n.jpg
253122578_2810910042534254_7056937464765198228_n.jpg

Згідно плану виховної та культурно- освітньої роботи на листопад 2021року 4 листопада в групі #24 з професії: "Кухар судновий Офіціант судновий" була проведена інформаційна година

на тему: «Боротьба з шкідливими звичками та впровадження здорового способу життя»

Майстер виробничого навчання : Уцерова Тетяна Григорівна

Класний керівник: Водяницька Юлія Олександрівна

Згідно плану виховної та культурно- освітньої роботи на листопад 2021року в групі #5 з професії: "Офіціант судновий Бармен судновий" була проведена інформаційна година на тему: "З рідним словом міцніє держава" присвячена Дню української писемності та мови

Майстер виробничого навчання: Ланіна Тетяна Михайлівна

Класний керівник : Худенко Світлана Анатоліївна

4 листопада о 17:00 по запрошенню Центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді.Одеса училище долучилось до онлайн-лекції "Слідами Євгена Чикаленка : віртуальна мандрівка від Перешор до Одеси, Києва, Кононівки і Подебрад".

Лектор Володимир Полторак (доцент кафедри історії України Одеського національного університету ім. Мечникова та фахівець Одеського обласного Центру патріотичного виховання) організував віртуальну подорож життєвими шляхами Євгена Чикаленка (1861-1929) – землевласника, підприємця, культурного діяча - до місця народження, до рідної Землі Чикаленка, до важливих в його житті місць у самій Одесі, Києва, Кононівки. Пам’ять про нього живе в «декораціях» його життя – в пансіоні, де він вчився в Одесі, в помешканні Леоніда Смоленського, де проводились засідання Одеської Громади, на залізничній станції, де Чикаленко сідав на потяг і прибував додому, і де так само бували Володимир Винниченко, Сергій Єфремов та інші гості Чикаленка. Нарешті ця пам’ять оживає в Перешорах – на руїнах храму, побудованого його родиною, на його Землі. Селяни в Перешорах пам’ятають «дивного пана». А спогади Євгена яскраво змальовали його рідну Землю!

Дякуємо за вже такі традиційно цікаві онлайн - лекції

#овпу_мтс #одеса #україна

Згідно плану виховної та культурно- освітньої роботи на листопад 2021року в групі #23 з професії: "Кухар судновий Офіціант судновий" була проведена інформаційна година на тему: "З рідним словом міцніє держава" присвячена Дню української писемності та мови

Майстер виробничого навчання: Максименко Ірина Михайлівна

Класний керівник : Карпенко Тамара Віталіївна

253182557_2813050472320211_1896632992890844879_n.jpg

Згідно плану виховної та культурно- освітньої роботи на листопад 2021року в групі #2 з професії: "Кухар судновий Офіціант судновий" була проведена інформаційна година на тему: "З рідним словом міцніє держава" присвячена Дню української писемності та мови

Майстер виробничого навчання: Непомняща Наталія Михайлівна

Класний керівник : Оніщенко Тетяна Володимирівна

Вже сьогодні 9 листопада о 10:00 в Україні відбудеться 21-ий радіодиктант національної єдності.

Радіодиктант транслюватимуть наживо на «Українському радіо», радіо «Культура», телеканал «UA: Перший» та всі інші платформи і телеканали Суспільного.

Головна мета радіодиктанту — це не перевірити знання правопису, хоча це теж важливо, а звернути увагу на українську мову, популяризувати грамотність

«Навіщо боятися помилок у диктанті? Помилився – глянув у правильну версію й запам'ятав раз і назавжди. Це — дуже хороша ідея – вчитися на помилках», — стверджує Юрій Андрухович.

Роботи прийматимуть онлайн та офлайн. Паперового листа надсилайте на адресу: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 11:00 10 листопада. Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio.

#Овпу_Мтс #Одеса #Україна #Українська_мова

Перший радіодиктант національної єдности відбувся в травні 2000 року до Дня Кирила та Мефодія (24 травня) й із нагоди перепоховання Тараса Шевченка.

Але «подвійний» інформаційний привід ніяк радіодиктанту не допоміг: слухачі не зовсім зрозуміли, що треба було робити, тому надсилали свої роботи впродовж усього літа. Перший радіодиктант провели навесні, а результати оголошували восени. До того часу вже всі встигли забути, що писали диктант. Але після оголошення імен переможців — згадали: і на радіо знову почали приходити роботи. Тому вже наступного року запровадили перші правила: обмеження щодо дати надсилання, певні вимоги щодо оформлення. Перші тексти радіодиктантів не створювалися спеціально до події. Тому нечесні учасники просто знаходили їх у книжках — і переписували. Одного року був перероблений текст зі збірника диктантів: у результаті було отримано кілька десятків листів без усіх змін і скорочень, а так, як наводився текст у збірнику.

Також були спроби авторських текстів, з авторськими розділовими знаками. Це викликало негативну реакцію та ледь не спричинило її припинення.

Але потім в історії радіодиктанту відбулося кілька якісних змін, унаслідок яких подія перетворилася на повномасштабне свято — дату з весни перенесли на осінь, чітко прописали дату надсилання, тест почали замовляти спеціально.

Київський університет імені Бориса Грінченка встановив рекорд України з наймасовішого написання радіодиктанту на одній локації.

Радіодиктант існує в телеверсії, а 2017 уперше відбувся стрим зі студії на Хрещатику, 26 у мережі Фейсбук. Але при тому диктант залишається саме радіопродуктом: його потрібно писати на слух, уважно дослухаючись до інтонацій диктора. З того ж 2015 року організатори закликають усіх охочих організовувати осередки проведення радіодиктанту та ставати своєрідними співорганізаторами акції. Із 2015 року радіодиктант також можна надсилати на електронну пошту.

Радіослухачі надіслали на перевірку 21021 написаний диктант. Без жодної помилки диктант написали 60 людей, ще 47 робіт із помилкою «через неуважність». Багато текстів супроводжуються листами з розповіддю про тих, хто їх писав. Зокрема, три радіодиктанти надійшло від слухачів «Українського радіо» з окупованого Криму.

Текст, що складається зі 180 слів, звучав о 12:30, його читав доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, автор підручників і посібників із української мови Олександр Авраменко. Девіз радіодиктанту — «Нас багато. Ми різні. Але нас об'єднує спільна мета».

У Червоному корпусі КНУ імені Тараса Шевченка писали радіодиктант митці, культурні діячі, студенти, учні київських шкіл. Участь взяли понад 150 учасників. Серед них — письменник Василь Шкляр, професор Ярослав Калакура, директорка Українського центру культури Світлана Долеско, посол Канади в Україні Роман Ващук. Ведучим цієї локації був письменник, ведучий Українського радіо Павло Вольвач.

Була також ще одна локація радіодиктанту для бійців та учасників АТО — на Луганщині. Її координувала волонтерка, співачка Анжеліка Рудницька.

Латвійські українці, учні Ризької української середньої школи, дипломати посольства України в Латвії вперше приєдналися до спільного написання Радіодиктанту національної єдности. Диктант українською мовою писали у приміщенні посольства України в Ризі, а також у Ризькій українській школі.

Диктант писали 32 799 учасників, з яких 311 не припустилися жодної помилки, 1004 — однієї незначної. Окрім України, диктант одночасно писали у Великій Британії, Іспанії, Італії, Португалії, Чорногорії, Франції, Туреччині, ОАЕ, Лівані, Білорусі, Молдові, Польщі, Німеччині, ПАР, США й інших країнах.

Диктант відбувся 8 листопада об 11:00. Цього року учасники радіодиктанту могли майже одразу перевірити свою роботу: протягом 15 хвилин після завершення читання радіодиктанту його слід було надіслати на електронну пошту, після чого текст був оприлюднений на сайті. Основною локацією, де писали радіодиктант стала Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. У Харкові локації організували ХНУ ім. Каразіна, Харківський національний університет радіоелектроніки, ХНЕУ Семена Кузнеця, і Бібліотека ім. Л. Толстого у Полтаві — Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара і Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені Івана Котляревського, у Тернополі — ТНТУ ім. І. Пулюя, в Івано-Франківську — Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, у Рівному — Рівненський державний гуманітарний університет, у Вінниці — Вінницький національний технічний університет, у містечку Бар Вінницької області — Барська районна бібліотека. За кордоном працювали локації у Посольстві України в Норвегії, Дубаї, Туреччині, Латвії, Лівані, Алжирі, Молдові, Португалії, Північній Македонії, Кенії, Тунісі, Бразилії, Чехії, Чорногорії, Італії, Фінляндії, Іспанії, США, Малайзії та інших країнах.

У 2019 році в день проведення акції запит «радіодиктант» став найпопулярнішим Google-запитом серед української інтернет-аудиторії

Радіодиктант відбувся 9 листопада та транслювався на всіх платформах Суспільного мовника.

Текст для диктанту написав Іван Малкович, а прочитала Римма Зюбіна.

Текст радіодиктанту 2021 року написав і прочитав в ефірі письменник Юрій Андрухович

Цього року команда Одеського вищого професійного училища морського туристичного сервісу приєдналась до Всеукраїнського диктанту національної єдності за що велика подяка організаторам та всім учасникам такого масштабного дійства

Нагадуємо

Роботи прийматимуть онлайн та офлайн. Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.

Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio у вкладенні в електронний лист, формат вкладення – jpg, tiff, png, bmp. У тіло електронного листа напишіть – ім'я та прізвище учасника або учасниці, навчальний заклад (за потреби) і адресу у скороченому або повному форматі, бажано номер телефону, щоб у разі перемоги з вами могли зв'язатися. Файли з архівами, формати DOC чи інші офісні крім вказаних вище прийматися не будуть.

Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого гаджета. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.

Надіслані роботи перевірить фахова комісія.

Результати оголосять упродовж 1–2 місяців залежно від кількості отриманих листів.

Моя залежність і незалежність -

солоний присмак морської душі.

Що було другим - те стало першим.

Тепер усе це належить тобі.

Моя відвертість і анонімність -

покаті схили гірської ріки.

Мій тихий спокій, моя нестримність -

усе це, звісно, належить тобі.

Тобі - свідомість і підсвідомість.

Тобі - безмежжя моїх думок.

Тобі - усе це.

Мені ж, натомість,

яскраве світло

твоїх зірок.

2017 

Андрій Хаєцький. Вірші.

По запрошенню ЦентрE патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді.Одеса 9 листопада в День української писемності та мови Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу долучилось до поетичного вечора поета, громадського діяча, активіста, засновника проекту вуличної поезії «Прямая речь» та вільного об'єднання поетів «Just poetry», члена ради з питань культури, мистецтва при голові Одеської обласної державної адміністрації та фахівця Одеського обласного центру патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді - Андрія Хаєцького

Андрій почитав слухачам свою зворушливу поезію та вірші інших українських поетів різних часів, таких як: Василь Стус, Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Микола

Вінграновський, Наталка Білоцерківець,

Оксана Забужко, Катерина Калитко.

Ми дякуємо за душевний і емоційний вечір) 

255501596_2815121902113068_5114028654327921716_n.jpg

Згідно плану виховної та культурно- освітньої роботи на листопад 2021року в групі #23 з професії: "Кухар судновий Офіціант судновий" був проведений захід присвячений всесвітньому дню доброти

Майстер виробничого навчання: Максименко Ірина Михайлівна

Класний керівник : Карпенко Тамара Віталіївна

257111900_2817282388563686_7616899813058780168_n.jpg

Він не любив порожніх слів, порожніх сюжетів і порожніх людей. Його лаконічна проза – наче запечена кров. Кожне Стефаникове слово вагоме, живе, сповнене буття, великого болю і великої ніжности. Слово «біль» дуже часто трапляється і в його творах, і в його листах. Все життя – не надто довге – 65 років – боліло його серце і за народ, і за рідний край. Його новели належить до вершин красного письменства і найкращих зразків європейського експресіонізму. Вони перекладені 20 мовами світу. Він вважав писання «самогубною справою, як сільська робота або любов»: «Люди під гнітом своєї роботи скалічіють, а ще – кожна дрібниця, яку я пишу – граничить із божевіллям. Я нічого в світі не боюся, як самого себе». А ще казав, що «Немає більшої драми в житті, якщо нікого не любити. Тоді ти мертвий».

До затвержденного плану заходів з підготовки та відзначення 150-річчя від дня народження Василя Стефаника в училище були проведені інформаційні, освітні, виховні заходи з висвітленням історичних сторінок життя та творчості Василя Стефаника, його внесок у культурне та соціальне-політичне життя України!

#овпу_мтс #одеса #україна #дистанційне_навчання

Онлайн-зустріч з майстрами виробничого навчання, на якій вирішувалися питання щодо удосконалення організації дистанційного виробничого навчання відбулось вчора на платформі Google Meet

Консультування проводили старший майстер : Марущак Людмила Іванівна та викладач - методист - Добруха Марина Миколаївна

254731964_2815884882036770_6688683727765984587_n.jpg

Сучасний світ настільки стрімкий, що встигнути за його розвитком не так уже і просто. Але цілком реально, особливо якщо ти добре знаєш англійську – мову, якою говорять науковці, розробники інноваційних технологій, винахідники і не тільки. Тож якщо ми прагнемо, аби наші учні йшли в ногу з часом та мали доступ до світових надбань, маємо зробити так, щоб вони знали англійську не гірше за її носіїв!

Саме для того, аби ознайомити із сучасними тенденціями викладання, цікавими методами та новаторськими прийомами роботи, Освітній проєкт «На Урок» провів нову Всеукраїнську інтернет-конференцію «Сучасні тенденції у викладанні англійської мови».

Своїм досвідом ділились :

Анастасія Шамрай – «Building Rapport with your Teens to Boost Successful Learning».

Ігор Андрієнков – «Інтеграція технології квесту в освітній простір уроків англійської мови».

Ольга Кобилєва – «Апгрейд навичок читання англійською з елементами створення коміксів та казкобуків».

Ганна Дудіч – «Teaching grammar effectively».

На конференції говорили, про те, як урізноманітніти освітній процес та зробити його цікавішим і для себе, і для учнів. І, звісно, про те, як зробити уроки максимально ефективними.

Взяли участь у Всеукраїнській інтернет-конференції «Сучасні тенденції у викладанні англійської мови» викладачі іноземної мови: Боднар Олена Миколаївна, Водяницька Юлія Олександрівна та Гончар Лариса Василівна.

254606210_2815983195360272_1575342626646834380_n.jpg

Згідно плану виховної та культурно- освітньої роботи на листопад 2021року в групі #24 з професії: "Кухар судновий Офіціант судновий" була проведена інформаційна година на тему:" СНІД"

Майстер виробничого навчання: Уцерова Тетяна Григорівна

Класний керівник : Водяницька Юлія Олександрівна

254925103_2816769138615011_5509104685467036007_n.jpg

Учні першого та другого курсів з професії: "Кухар судновий,. Офіціант судновий" та "Офіціант судновий. Бармен судновий" під керівництвом та організацією викладачів загальних дисциплін, а саме:

Всесвітня історія - Худенко Світлана Анатоліївна;

Фізика - Оніщенко Тетяна Володимирівна ;

Іноземна мова - Водяницька Юлія Олександрівна;

Українська мова та література - Рикун Лада Володимирівна взяли участь у всеукраїнській дистанційній олімпіаді "Всеосвіта Осінь - 2021"

Учасники виявили свою зацікавленість, показали майстерність при виконанні складних та різноманітних завдань

Олімпіади сприяють виявленню та розвитку в учнях творчих здібностей та інтересу до освіти. Стимулюють їх потенціал, підвищують мотивацію до вивчення та зацікавлення навчальним предметом.

Дякуємо за вашу участь та активність у всеукраїнській дистанційній олімпіаді «Всеосвіта Осінь - 2021»

Згідно плану виховної та культурно- освітньої роботи на листопад 2021року в групі #5 з професії: "Офіціант судновий. Бармен судновий" була проведена інформаційна година на тему:" СНІД"

Майстер виробничого навчання: Ланіна Тетяна Михайлівна

Класний керівник : Худенко Світлана Анатоліївна

257609368_2819646544993937_1795203360210264988_n.jpg
255835786_2819646518327273_3427113194095265971_n.jpg
257546821_2819646148327310_5571352070627484635_n.jpg

Вже традиційно кожного тижня проводяться онлайн-зустрічі з майстрами виробничого навчання, на якій вирішуються питання щодо удосконалення організації дистанційного виробничого навчання.

Зустріч відбулась вчора 17 листопада на платформі "Google Meet"

Консультування проводили старший майстер : Марущак Людмила Іванівна та викладач - методист - Добруха Марина Миколаївна

257498562_2821161388175786_4017602899159323595_n.jpg

По запрошенню Odesa National Scientific Library/ Одеська національна наукова бібліотека до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні в Одеській національній науковій бібліотеці у режимі Zoom-конференції 23 листопада відбулась година науковця.

Цьогоріч виповнюється 100 років від початку масового штучного голоду1921-1923 рр., 75 років масового штучного голоду 1946-1947 рр., та 89 років Голодомору-геноциду 1932-1933 рр.

Понад тридцять років науковці в Україні досліджують страшні події тих часів.

Інтерес суспільства до цих трагічних періодів нашої історії постійно зростає, про що свідчать численні конференції та наукові публікації.

Триває виявлення нових складників джерельної бази і введення до наукового обігу раніше невідомих архівних документів; вивчаються музейні колекції; оприлюднюються матеріали періодичної преси та свідчення очевидців.

Значний внесок у дослідження голодоморів робить Одеська національна наукова бібліотека. Це, передусім, науково-дослідна робота над складанням бібліографічного покажчика «Голодомор в Україні 1932 – 1933рр» (готується 4-й випуск), поширення знань про голодомори, участь у презентаціях нових видань. Зокрема, цьогоріч на базі ОННБ відбулися презентації видань Національного музею Голодомору-геноциду – посібника «Голодомор 1932–1933 років – геноцид української нації» (Київ, 2021), збірки матеріалів IV Міжнародної науково-практичної конференції «Міждисциплінарні підходи у дослідженні Голодомору-геноциду» (Київ, 2021), презентація монографії С.Маркової та І.Шугальової «Коли той світанок настане? Проєкти «світлого майбутнього» і «щасливого дитинства» від комуністичних творців Голодомору» (Хмельницький, 2021).

На Zoom-конференції висвітлювались різні аспекти дослідження Голодомору в історичному, соціальному, мистецькому та літературному вимірах.

У заході взяли участь провідні науковці, культурні й громадські діячі, журналісти, літератори, митці, студентство.

Дякуємо вам за вашу роботу та можливість поповнити бібліотеку училища навчальним посібником для вчителів «Голодомор 1932–1933 років – геноцид української нації» (Київ, 2021) та виданнями Національного музею Голодомору-геноциду у межах проєкту «Боротьба за свідомість».

26 листопада 2021 року о 14:00 наш навчальний заклад долучився до онлайн - презентації інтерактивних цифрових інструментів за чотирма професіями: «Кравець», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Кухар» та «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів». Інтерактивні цифрові інструменти розроблені у рамках проекту Міжнародної організації праці «E-ПТО України: безперервність навчання в умовах COVID-19» працівниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти та навчально-методичних (науково-методичних) центрів у Сумській, Херсонській, Рівненській та Запорізькій областях.

Традиційно о 16.00 пам'ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня як в Україні, так і в багатьох країнах світу.

ОВПУ МТС, пам'ятає!

ЗБЕРЕЖИ ПРАВДУ! ЗБЕРЕЖИ ПАМ'ЯТЬ!

260489692_2827584954200096_2165443405914898689_n.jpg
260988592_2827584710866787_360139579152674519_n.jpg

Згідно плану виховної та культурно- освітньої роботи на листопад 2021року в групах були проведені західи присвячені Дню пам"яті жерт Голодомору

Лабораторно-практична робота в групі # 3 "Кухар судновий. Офіціант судновий" на тему:

«Механічна кулінарна обробка риби та приготування напівфабрикатів"

Викладач: Сергієнко Альона Іванівна

Майстер виробничого навчання : Кузнецова Галина Михайлівна та Оніщенко Тетяна Віталіївна

Згідно плану виховної та культурно- освітньої роботи на грудень 2021року в навчальних групах були проведені заходи присвячені протидії кібербулінгу та онлайн зустрічі з психологом училища

Згідно плану виховної та культурно- освітньої роботи на грудень 2021року в навчальних групах були проведені інформаційні години присвячені Всеукраїнському тижню права, за такими темами: "Види кримінальної відповідальності", "Відповідальність неповнолітніх за вчинення протиправних дій", "Права та обов'язки людини та громадянина", "Адміністративна відповідальність неповнолітніх", "Правила дорожнього руху" та "Права дітей"

bottom of page